Tasarım & Dekorasyon

 Neden Tasarım ?

Hayatımızın birçok alanında tasarım olgusu ile karşılaşmaktayız.

 

Günümüzde gelişen teknoloji ve inanılmaz boytulara ulaşmış bilgi paylaşımı sayesinde firmalar arasındaki fark gittikçe kapanmakta ve zorlu bir rekabet ortamı oluşmaktadır. Teknolojik olarak bir işi birden fazla yapabilen firma bulmak mümkün. Mevcut durum böyle iken, farkındalık yaratmak artık eskisine göre daha zor hale geldi. Pahalı reklam kampanyaları , alışılmadık pazarlama yötemleri yerine, çok daha gerçekçi ve garantili bir yöntem mevcut

 

Tasarlanmış Ürün. Tasarlanmış ürün demek (bir servis de olabilir.), üzerinde tüm detayları çalışılmış, ürünün başarıya ulaşması için gereken tüm detayların hesaplanmış yani amacına yönelik bir ürün olması için sistematik bir biçimde oluşturulmuş ürün olması demek. Firmalar genelde tasarımdan çok, teknolojik ya da ürünün diğer fonksiyonel özelliklerini öne çıkarmak isterler ancak insanların fonksiyonelliğe ihtiyaçları olduğu kadar duygularına ve gözlerine hitap eden ürünlere de ihtiyaçları var.

 

 

 

 

 

İnsanlar kullandığı ürünler ile farklılaşmak ve bir bağ kurmak isterler, hayat tarzlarına ve kültürlerine hitap eden ürünler kullanmak isterler. Bunun içinde biraz önce bahsetmiş olduğum gibi tasarlanmış ürünlere gereksinim duyarlar. Çünkü tasarlanmış ürünler her konuda üzerinde düşünülmüştür ve o kitleye hitap etmektedir. Kitlenin kültürel , ekonomik , kullanım alışkanlığı, hayat tarzı gibi bir çok detay sonrası elde edilen bilgilere göre bir tasarım oluşturulduğu zaman bu ürünün satış oranı olarak üst basamaklara ulaşması çok da zor olmuyor.

. Artık sadece bir ürün değil bir hayat tarzı ve statü satıyorlar.